dragon claw

Bevezetés:

Üdvözlök minden kedves játékost! Ez a leírás a DragonClaw Pixelmon szerverén való játékhoz nyújt nektek segítséget. De mi is az a Pixelmon? Egy remek mód, amit a Minecraft nevű játékhoz készítettek, és a Nintendo pokemonos játékain alapul. Na de vágjunk is bele!

A kezdetek…

Miután belépsz, egy kék képernyő jelenik meg:

valaszt

Itt tudsz választani magadnak egy kezdő pokemont, amivel elindulsz a kalandok felé vezető úton. Három féle típus közül tudsz választani.

Az első sorban találod meg a fű típusú pokemonokat (Bulbasaur, Chikorita stb.). A második sorban a víz típusú szörnyecskéket (Squirtle, Totodile stb.), a harmadikban pedig a tűz típusúakat (Charmander, Cyndaquil stb.). Csak rajtad áll, hogy melyikkel szeretnéd elkezdeni a játékot. A kezdő pokemonod segítségével tudsz harcolni más pokemonokkal, legyengíteni és elfogni őket. Miután választottál, a kezdőhelyre (spawn-ra) rak a játék. A pokemonodat az R betű lenyomásával tudod előhívni. Rengeteg vad pokemon kószál a világban, arra várva, hogy elkapd őket. Ha meglátsz egyet, amit szeretnél elfogni, dobd rá az R betűvel a sajátod, ezzel elkezdődik a harc. Nagyon vigyázz, mert ha a vad pokemon magasabb szinten van, mint a tied, akkor könnyen le tud győzni és akkor elszalasztod. Na de térjünk rá a harcra.

harc

Ha elindul a harc, négy lehetőséged van. Az első a Fight. Itt tudod kiválasztani, hogy milyen támadást szeretnél használni. A második a Pokemon, itt tudod lecserélni a pokemonod, ha már kevés a hp-ja. A harmadik menüpont a Bag. Erre kattintva tudod használni a táskádban lévő itemeket. Ez a menü kulcsfontosságú a pokemonfogásnál. Itt tudod kiválasztani a pokelabdát, amivel el tudod fogni a vad szörnyecskét. A negyedik pont a Run. Ha ezt választod akkor megpróbálsz elmenekülni a harc elől (Nem mindig sikerül). Labda craftolás…

Ahhoz, hogy be tudj fogni egy vad pokemont, pokelabdára lesz szükséged. Ezek eshetnek bossokból, de gyárthatod is őket. Ha úgy döntesz, hogy szeretnél labdát készíteni, akkor azt a következőképpen teheted. Először is keresned kell Apricorn-okat. Jobb kattintással le tudod szedni az érett apricorn gyümölcsét. Ha leszedted, nincs más dolgod, mint egy sütőben megsütni, így kapsz egy sült apricorn-t, ami a pokelabda tetejéül szolgál. Többféle ballt is csinálhatsz, különféle színű apricorn-ok kombinálásával.

apricorn

http://pixelmonhelp.weebly.com/pokeball-recipes.html

De ne felejtsük el, hogy ez még csak a felső része, és még ezt is át kell alakítani. Ahhoz, hogy átalakítsd, szükséged lesz egy Anvil-ra és egy kalapácsra. Jobb kattintással az Anvil-ra helyezed a pokelabda tetejét, majd kalapáccsal, bal kattintással addig ütöd, amíg kerek nem lesz. Ezt követően kell elkészíteni a labda alsó részét. Mindössze három Iron Ingot kell hozzá, majd az így kapott Iron Disc-et szintén Anvilon ki kell kalapálni.

http://pixelmon.wikia.com/wiki/Iron_Base

Gépek használata, funkciója…

A pokemonokon kívül a módban helyet kapott számtalan tárgy is, ilyenek a gépek is.

Szeretnék kitérni rá, mi célt szolgálnak ezek. Ha a szörnyecskéd a harcban veszít, nem fogod tudni használni (a HP nullán áll). Erre a célra szolgál a játékban a Healer nevű szerkezet. Jobb kattintással beleteszed a pokelabdáid és a bennük lévő pokemonok teljesen meggyógyulnak.

A következő gép a PC. Egyszerre maximum hat darab szörnyecske lehet nálad, ezért ha többet fogsz be, ezek automatikusan a PC-be kerülnek. Bármikor ki tudod cserélni őket, ha jobb kattintással megnyitod a PC-t. Nagyon fontos gép még a Cseregép (Trading Machine).

Segítségével más játékosokkal tudsz pokemonokat cserélni (Fontos: Vannak olyan pokemonok, amik csak cserével képesek továbbfejlődni. Pl.: Haunter, Kadabra). Miközben bányászol, előfordulhat, hogy találsz fekete foltos kőblokkokat. Ezek fossiliák, vagyis ősi pokemonok maradványai. Ha egy ilyent találsz, a Fossil Cleaner nevű gépben meg kell tisztítanod, majd a Fossil Machine géppel újra életre keltheted.

http://pixelmon.wikia.com/wiki/Crafting

Legvégül a klónozógép (Cloning machine) célját szeretném elmagyarázni. Ez a gép csak a legendás Mew pokemon klónozására jó. Így lehet megszerezni Mewtwo-t. Ha nem sikerül a klónozás, akkor Ditto-t kapunk. A gép 3 blockal (Vas, Arany, Gyémánt) hozható működésbe, és természetesen szükséged van egy Mew-ra.

gepek

Pokemonok…

A játék lényege a szörnyecskék fejlesztése. Az elérhető maximum szint 100. A pokemonok többségének vannak átalakulásai, például a kezdő pokemon Charmander 16-os szinten Charmeleonná, majd 36-os szinten Charizard-á alakul át, így éri el legerősebb, legfejlettebb formáját. Vannak olyan szörnyecskék is, akik csak úgy képesek továbbfejlődni, ha elcseréled őket (pl.: Kadabra) és van olyan is, ami mellé egy item-et kell betenni, hogy csere közben fejlődni tudjon (Scyther akkor alakul Scizor-á, ha elcseréljük Metal Coat-al a „zsebében”).

Ezenkívül néhány pokemon kövek segítségével fejlődik (Nidorino holdkő hatására Nidoking-é fejlődik). Ritkán az is előfordul, hogy egy pokemon akkor fejlődik tovább, ha magas a happiness (boldogság) szintje, és úgy lép szintet. A legbonyolultabb fejlődési rendszere egyértelműen az Eevee nevű szörnyecskének van. Ő több irányba tud továbbfejlődni.

Ha Water Stone-al jobb egérgombbal rámegyünk, átváltozik Vaporeonná, ha Fire Stone-al, akkor Flareonná, ha Thunder Stone-al akkor pedig Jolteonná. Ha magas a boldogságszintje, és nappal szintet lépünk Espeonná, ha éjszaka akkor pedig Umbreonná alakul.

eevee

Ha a jeges kő mellett lép szintet Glaceonná alakul át, a zöld kő mellett pedig Leafeonná.

Fejlődés közbe talán eszedbe juthat megnézni, mennyire erős a kedvenced. Nyomj egy E betűt, bal oldalt láthatod a nálad lévő pokemonokat. Jobb kattintással a kiválasztott pokemonnál három opció jelenik meg. Summary, Moves, Stats. A Summary menüre kattintva láthatod a szörnyecskéd állapotát, EXP szintjét, valamint az alapvető képességét (Ability).

A Pokemon szintje feletti apró L betűvel tudod kikapcsolni a fejlődését, a neve melletti R betűvel pedig át tudod nevezni. A második opció a Moves. Itt vannak a képességei. Szintlépés során tud új képességeket tanulni, valamint Boss pokemonok (Más színnel jelzett magas szintű pokemonok, amik sokféle tárgyat ejtenek, de nem lehet őket befogni) által dobott Tm-ek segítségével (CD alakú tárgyak, amik különböző támadásokat tanítanak a pokemonoknak). A Harmadik választási lehetőség pedig a Stats fül. Itt láthatod a stat pontjait, valamint a méretét, boldogság szintjét és a természetét (Nature). A pokemon statjai szintlépéssel növekednek, valamint EV training-el (leírás kicsit lejjebb) tovább növelhetőek. A pokemonok természete is befolyásolja az erősségüket. A legtöbb Nature Úgy hat a pokemonra, hogy egy bizonyos statját növeli, egy másikat pedig csökkenti (Például az Adamant nature növeli a pokemon attack stat-ját, de csökkenti a special attack stat-ot). Néhány Nature (pl.: Docile) nem befolyásolja a pokemon képességeit.

http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Nature

Képességek (Moves) …

Minden pokemon összességében a típusának megfelelő képességeket tanul a fejlődése során. TM-ekkel tudunk nekik egyéb támadásokat megtanítani (előhívod és TM-el a kezedben jobb kattintás a pokemonra). Vannak Speciális támadások, úgynevezett priority move-ok (Sucker Punch, Quick Attack), amik elsőbbséget élveznek. Hiába van sokkal több speed-ed, ha az ellenfeled egy ilyennel támad, akkor ő fogja bevinni az első ütést.

Végszó…

Remélem segítettem ezzel a leírással mindenkinek, próbáljunk meg türelemmel viseltetni egymás iránt, és ha egy kezdő segítséget kér, hát segítsünk neki! Köszönöm a figyelmet!